Blue Flower

Dan sjećanja na Vukovar

Uoči Dana sjećanja na Vukovar, u nedjelju 17. studenog  2019. u 17 sati, velik broj učenika naše škole zajedno s  ravnateljem  te  učiteljima   okupio se u školskom dvorištu.

Svatko je u svoje hladne ruke  dobio topli lampaš  koji je gorio svjetlom zapaljenim za Grad Heroj - Vukovar. Zapaljene svijeće smo poredali duž ograde naše škole, a potom dostojanstveno krenuli prema Ulici Siniše Glavaševića.  Siniša Glavašević , novinar i književnik, koji je za vrijeme opsade grada bio ratni izvjestitelj,  jedna je  od brojnih  vukovarskih žrtava. Diljem Hrvatske  postoje ulice koje nose njegovo ime.

Vraćali smo se prema školi u miru i tišini, razmišljajući  o žrtvi koju je Vukovar  podnio za hrvatsku samostalnost.  Siniša  Glavašević je u svojoj  Priči o gradu napisao: „ Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka?“ Upalili smo svijeće za Vukovar.

D. Marić i L. Pokos, 6.b